LimeSurvey Develop - en to ka_GE translation catalogue (126 entries)

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
ka_GE: %s მონაცემი გამოტოვებულია, რადგან ისინი შავ სიაშია შეტანილი

en: %s records where the number of fields does not match
ka_GE: %s ჩანაწეერი სადაც ველის ნომრები ერთმანეთს არ დაემთხვა

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
ka_GE: აღმოჩენილია %s მონაწილეთა დუბლირებები, ახლის შექმნა საჭირო აღარაა

en: 2nd quartile (Median)
ka_GE: მე-2 თანრიგის კვარტილი (საშუალო)

en: A database named "%s" already exists.
ka_GE: მონაცემთა ბაზა "%s" უკვე არსებობს.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
ka_GE: ყოველი მწკრივის ქვეკითხვების შემცველი ცხრილი. პასუხის პარამეტრები განთავსებულია ცხრილის სათაურში.

en: A template with that name already exists.
ka_GE: ამ სახელით საბლონი უკვე არსებობს

en: Absolute value
ka_GE: აბსოლუტური ერთეული

en: All emails were sent.
ka_GE: ყველა ე-ფოსტა დაგზავნილია

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
ka_GE: LimeSurvey პასუხები უკვე ხელმიუწვდომელია.

en: All the attributes are automatically mapped
ka_GE: ყველა ატრიბუტი ავტომატურად უკავშირდება ერთმანეთს

en: All users
ka_GE: მომხმარებელი

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
ka_GE: შავ სიაში მყოფი მოაწილეებს დართო ნება მონაწილეობა მიიღონ კვლევაში

en: Answer options were successfully saved.
ka_GE: პასუხი პარამეტრები წარმატებით შენახული იქნა.

en: April
ka_GE: აპრილი

en: Attribute settings
ka_GE: ატრიბუტების პარამეტრები

en: August
ka_GE: აგვისტო

en: Back
ka_GE: უკან

en: Belarusian
ka_GE: ბელორუსიული

en: Cancel editing
ka_GE: გავაუქმოთ ედიტირება

en: Change the language
ka_GE: ენის შეცვლა

en: Code
ka_GE: კოდი

en: Corrected time:
ka_GE: შესწორებული დრო:

en: Create database
ka_GE: მონაცემთა ბაზის შექმნა

en: Database configuration
ka_GE: მონაცემთა ბაზის კონფიგურაცია

en: Database doesn't exist!
ka_GE: მონაცემთა ბაზა არ არსებობს!

en: Database has been created.
ka_GE: მონაცემთა ბაზა შექმნილია.

en: Database settings
ka_GE: მონაცემთა ბაზის პარამეტრები

en: Database type
ka_GE: მონაცემთა ბაზის ტიპი

en: Deactivate
ka_GE: დეაქტივაცია

en: December
ka_GE: დეკემბერი

en: Default site admin email:
ka_GE: საიტის ადმინისტრატორის წინასწარ განსაზღვრული ელ-ფოსტის მისამართი

en: Delete one or more participants...
ka_GE: ერთი ან ერთზე მეტი მონაწილის წაშლა

en: Delete user
ka_GE: მომხმარებლის წაშლა

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
ka_GE: სადემონსტრაციო ფორმა: სისტემაში შესასვლელი მონაცემემბი უკვე შევსებულია - უბრალოდ დააჭირეთ შესვლის ღილაკს

en: Description
ka_GE: აღწერა

en: Download
ka_GE: გადმოწერა

en: Download this file
ka_GE: ჩამოტვირთეთ ეს ფაილი

en: Edit the templates for invitation, reminder and registration emails
ka_GE: მოსაწვევი, შეხსენებისა და სარეგისტრაციო წერილების გაფორმების მოდელის რედაქტირება

en: Email from the token
ka_GE: ერთეულისაგან (token) მიღებული ელ-ფოსტის გზავნილი

en: Enter your labels:
ka_GE: შეიყვანეთ თქვენი სათაური

en: Error
ka_GE: შეცდომა

en: Error code:
ka_GE: შეცდომის კოდი

en: Error while updating template permissions.
ka_GE: ნებართვების განახლების დროს მოხდა შეცდომა

en: Expire survey
ka_GE: გამოკითხვის მოქმედების დრო

en: February
ka_GE: თებერვალი

en: File %s
ka_GE: ფაილი %s

en: File backup created: %s
ka_GE: მონაცემთა რეზერვი შექმნილია: %s

en: Full responses
ka_GE: ბოლომდე შევსებული კითხვარი

en: General settings
ka_GE: ზოგადი პარამეტრები

en: Grand total
ka_GE: მთლიანი ჯამი

en: Hide blacklisted participants:
ka_GE: დავმალოთ შავ სიაში მყოფი მონაწილეები

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
ka_GE: თუ თქვენი მონაცემთა ბაზა იყენენს სხვა პორტს, გამოყავით ის ორი წერტილის  მეშვეობით. მაგ: db.host.com:5431

en: Image
ka_GE: სურათი

en: Import responses
ka_GE: პასუხების იმპორტი

en: Invalid email address.
ka_GE: ე-ფოსტის მისამართში შეცდომაა

en: Invitation email body:
ka_GE: მოწვევის ელ.ფოსტის ტექსტი:

en: January
ka_GE: იანვარი

en: July
ka_GE: ივლისი

en: June
ka_GE: ივნისი

en: Labels
ka_GE: სათაურები

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
ka_GE: LimeSurvey- ს შეუძლია თქვენთვის ამ მონაცემთა ბაზის შექმნა.

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
ka_GE: ხაზი: %s ველები მოიძებნა: %s უნდა მოძებნილიყო: %s

en: Loading translations
ka_GE: თარგამნის ჩათვირთვა

en: Mandatory Question
ka_GE: აუცილებელი კითხვა

en: Mandatory field:
ka_GE: აუცილებელი ველები

en: March
ka_GE: მარტი

en: May
ka_GE: მაისი

en: Mobile
ka_GE: მობილური

en: New survey id:
ka_GE: ახალი კვლევის იდენტიფიკატორი

en: No
ka_GE: არა

en: November
ka_GE: ნოემბერი

en: October
ka_GE: ოქტომბერი

en: Online Manual
ka_GE: ონლაინ დახმარება

en: Only an integer value may be entered in this field.
ka_GE: ამ ველში მხოლოდ მთელი რიცხვები ჩაწერეთ

en: Only integer values may be entered in these fields.
ka_GE: ამ ველებში მხოლოდ მთელი რიცხვები ჩაწერეთ

en: Parameter
ka_GE: პარამეტრები

en: Persian
ka_GE: ირანულად

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
ka_GE: გთხოვთ, დააწკაპუნეთ და გადაიტანეთ პასუხები

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
ka_GE: გთხოვთ, შეიყვანოთ მონაცემთა ბაზის პარამეტრები:

en: Please select a file to import!
ka_GE: გთხოვთ აირჩიოთ ფაილი იმპორტისათვის

en: Please select your preferred language:
ka_GE: აირჩიეთ სასურველი ენა

en: Present subquestions/answer options in random order
ka_GE: ქვეკითხვების/პასუხების დალაგება შემთხვევითობის პრინციპით

en: Processing...
ka_GE: მუშავდება

en: Question attributes
ka_GE: კითხვების ატრიბუტები

en: Question code %s was updated to %s.
ka_GE: კითხვა კოდით %s განახლდა %s-ით

en: Random order
ka_GE: შემთხვევითი მიმდევრობა

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
ka_GE: ჩანაცვლდეს წარწერა "სხვა": მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული ტექსტი

en: Return a formatted string
ka_GE: დააბრუნე ფორმატირებული ტექსტი

en: Same height for all answer options
ka_GE: ყველა შესაძლო კითხვაზე ერთნაირი სიმაღლის მინიჭება

en: Save question group
ka_GE: კითხვათა ჯგუფის შენახვა

en: Select ZIP file:
ka_GE: აირჩიეთ ZIP ფაილი:

en: Select all
ka_GE: აირჩიეთ ყველა

en: September
ka_GE: სექტემბერი

en: Sinhala
ka_GE: სენეგალურად

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
ka_GE: გრაფიკი ხელმიუწვდომელია, რადგან ამ კითხვას არ აქვს არცერთი გამოპასუხება

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
ka_GE: ბოდიში, ძალიან დიდი ზომის ფაილია. ფაილის ზომა არ უნდა აღემატებოდეს %s კ.ბ.-ს

en: Spanish
ka_GE: ესპანურად

en: Superadministrator
ka_GE: სუპერადმინისტრტორი

en: Survey text elements
ka_GE: კვლევის ტექსტური ელემენტები

en: The database you specified does already exist.
ka_GE: მონაცემთა ბაზა რომელიც თქვენ მიუთითეთ უკვე არსებობს

en: The database you specified does not exist:
ka_GE: თქვენს მიერ მითითებული მონაცმეთა ბაზა არ არსებობს:

en: The question could not be imported for the following reasons:
ka_GE: კითხვის იმპორტი შეუძლებელია შემდეგი მიზეზების გამო

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
ka_GE: თქვენ მიერ გამოყენებული ნიშნი არ არის მართებული, ანდა უკვე გამოიყენება.

en: There are no unmapped attributes
ka_GE: მოხდა ყველა ატრიბუტების დამთხვევა

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
ka_GE: ორი ხერხი არსებობს გამოკითხვის გაჩერების. გთხოვთ, ყურადღებით გაეცნოთ ამ ორ ხერხს და აირჩიეთ თქვენთვის რელევანტური

en: This invitation has already been used.
ka_GE: მოწვევა უკვე გაიგზავნა

en: This invitation is not valid anymore.
ka_GE: ეს მოწვევა უკვე ვალიდური აღარაა

en: This invitation is not valid yet.
ka_GE: ეს მოწვევა ჯერ კიდევ არ არის ვალიდური

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
ka_GE: ეს სახელი უკვე გამოყენებული იქნა ამ გამოკითხვაში. თქვენ უნდა გამოიყენოთ უნიკალური სახელი.

en: Total responses
ka_GE: ყველა პასუხი

en: Try again! Connection with database failed.
ka_GE: მონაცემთა ბაზასთან კავშირი ვერ მოხერხდა.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
ka_GE: მონაცემთა ბაზასთან კავშირი ვერ მოხერხდა. მიზეზი:

en: Unlimited
ka_GE: შეუზღუდავი

en: Update user group
ka_GE: მომხმარებელთა ჯგუფის განახლება

en: User ID
ka_GE: მომხმარებლის ID

en: User group
ka_GE: მომხმარებელთა ჯგუფი

en: Version
ka_GE: ვერსია

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
ka_GE: თქვენ შეგიძლიათ გამოიყენოთ გამოხატვის (Expression) მენეჯერი, თუმცა ეს უნდა იყოს რიცხვი, მანამდე სანამ გამოჩნდება გვერდი, თუ არა და ჩაწერეთ 100. თუ მაქსიმალური მნიშვნელობა არ არის მითითებული, მაშინ გამოიყენება ეს უკანასკნელი მნიშვნელობა .

en: You can't insert a new question when the survey is active.
ka_GE: თქვენ არ შეგიძლიათ ჩაწეროთ ახალი კითხვა, როდესაც გამოკითხვა აქტიურია.

en: Your database type is not MySQL!
ka_GE: მონაცემთა ბაზის ტიპი არ არის MySQL!

en: is
ka_GE: არის

en: is greater than or equal to
ka_GE: მეტია ან ტოლია

en: is less than
ka_GE: ნაკლებია ვიდრე

en: is less than or equal to
ka_GE: ნაკლებია ან ტოლია

en: yyyy/mm/dd
ka_GE: წელი/თვე/დღე
